czwartek, 16 lipca 2015

domowa mieszanka mąk bezglutenowych (z błonnikiem witalnym)


W sklepach na półkach możemy znaleźć wiele gotowych mieszanek mąk bezglutenowych. Jednak gdy bliżej przyjrzymy się składom...taka mieszanka moze okazać jeszcze bardziej niezdrowa niż czysta mąka pszenna. Ponadto wiele z dodatkowych składników w gotowych mieszankach może wywołać efekt alergizujący... Najlepiej jest po prostu taką mieszankę przygotować samemu! Nie będzie kosztować więcej niż gotowa mieszanka (a nawet mniej w przeliczeniu na kg), a będzie o wiele zdrowsza. Mieszanka na którą podam przepis jest "uniwersalna", tzn. że nada się do większość potraw - ciast, placków, gofrów, naleśników itp... Wzbogaciłam ją o błonnik witalny (oczyszczający). Myślę, że słyszeliście już o nim. A jeśli nie - jak najszybciej musicie poznać ten produkt!W skład błonnika oczyszczającego wchodzą nasiona babki płesznik, która stanowi 80% oraz łupina babki jajowatej - 20%. Odgrywają one bardzo ważną rolę w diecie, ponieważ wspomagają proces przemiany materii, oczyszczają jelita, usuwają toksyny z organizmu i regulują poziom cukrów we krwi.

Babka płesznik zawiera substancje, które pęcznieją w jelitach i wpływają pozytywnie na proces przemiany materii. Babka płesznik wchłania niekorzystne substancje, które dostają się do organizmu wraz zjedzeniem. Pomaga w zaparciach i trawieniu, dlatego jest szczególnie polecana osobom z problemami jelitowymi.

Babka jajowata jest rodzajem zioła, które zawiera duże ilości śluzu. Pęcznieje on w żołądku, przez co powoduje udrożnienie jelit i usuwa dyskomfort, związany z dolegliwościami jelitowymi.
Błonnik oczyszczający można też spozywać „samodzielnie” - trzy łyżeczki błonnika rozpuścić w 0, 5 litra płynu, pozostawić na 5 min, aby nasiona spęczniały, zamieszać i od razu wypić. Można zalewać go wodą, sokiem, mlekiem Najlepiej spożywać na trzy godziny przed posiłkiem i bezpośrednio po posiłku, ponieważ w ten sposób w znacznym stopniu zwiększa uczucie sytości. Zalecana porcja błonnika oczyszczającego na dzień to 12 gramów.

Jedynie 32,90zł za 1kg!!!DOMOWA MIESZANKA MĄK BEZGLUTENOWYCH Z BŁONNIKIEM WITALNYM
przepis autorski // ok. 1kg mieszanki

~130g mąki jaglanej 
~130g mąki (skrobi) z tapioki 
~300g mąki gryczanej 
~300g mąki ryżowej (jeśli macie taką możliwość najlepiej 150g mąki z brązowego ryżu i 150g mąki z białego ryżu, jeśli nie - może być tylko z białego)

Wszystkie składniki mieszamy. Przechowujemy w szczelnie zamkniętym pojemniku. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za wszystkie opinie, rady i krytykę będę wdzięczna! :)